Nieoczywiste aranżacje w Twoim domu, czyli fotele i sofy do salonu w roli głównej

Urządzając salon, chcemy zazwyczaj, aby wypoczynek w nim był na jak najwyższym poziomie. Nic dziwnego. Pomieszczenie to kojarzy się ze wspólnym spędzaniem czasu z rodziną oraz przyjaciółmi. Ale także z wieczornym relaksem. Aby sprostać tym wymaganiom, musimy dobrać taki komplet wypoczynkowy, z którego skorzystać będą mogli wszyscy domownicy. Oraz taki, który będzie cieszyć oko! Coraz częściej chcemy przegonić nudę z naszych domów. Jak to zrobić? Zainteresowanych zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu. Continue reading „Nieoczywiste aranżacje w Twoim domu, czyli fotele i sofy do salonu w roli głównej”

Meble do jadalni – nowoczesne wnętrza

Polska jest potęgą na skalę światową, jeśli chodzi o branżę meblarską. Jesteśmy prawdziwym potentatem i oprócz produkcji mebli dla IKEI możemy pochwalić się ogromną ilością firm, które produkują dobrej jakości produkty. Różne przedsiębiorstwa specjalizują się w innego typu umeblowaniu. Tym razem skupimy się na jadalni, która dla niektórych jest ważniejsza nawet od salonu. Nie da się ukryć, że jadalnia to pomieszczenie niesamowicie uniwersalne i nadaje się zarówno na elegancką kolację czy imprezę. Warto wspomnieć od razu, czym charakteryzuje się nowoczesna jadalnia. Continue reading „Meble do jadalni – nowoczesne wnętrza”

Wentylacja automatyczna z rekuperacją – hit czy kit?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat Europę zalewa nowa technologia, która przenika każdą dziedzinę życia – od komputerów osobistych aż po nowoczesne systemy wentylacyjne w domach i mieszkaniach. Automatyka budynkowa to dziedzina, która na początku występowała jako skromne systemy odpowiadające za wykrywanie pożarów, monitoring czy kontrolę zużycia energii i ciepłej wody. Teraz zautomatyzowana została wentylacja. Dzięki niej możemy zaoszczędzić sporo, ale wiążę się ona ona z dużym kosztem montażu. Pomagamy w wyborze i analizujemy współczesne systemy wentylacji automatycznej z odzyskiem ciepła. Continue reading „Wentylacja automatyczna z rekuperacją – hit czy kit?”

Biuro, które będzie wizytówką firmy

Zmieniając już któryś raz wynajmowany lokal, zazwyczaj oczekujemy od nowego miejsca czegoś, czego do tej pory nie mieliśmy- większego metrażu, lepszej lokalizacji, bardziej zadbanego i estetycznego lokalu, ładniejszego wystroju wnętrza. O ile być może nie pozwolilibyśmy sobie na lokal o tak wysokim standardzie na początku naszej kariery- w toku rozwoju przedsiębiorstwa, małymi kroczkami możemy doprowadzić do sytuacji, w której będziemy mogli pozwolić sobie na lokal o podwyższonym standardzie, a nawet- na apartament. Continue reading „Biuro, które będzie wizytówką firmy”

Kilka podstawowych zasad aranżacji wnętrz

Jak pracuje architekt wnętrz? Na jakie elementy zwraca uwagę? Co jest tajemnicą jego sukcesu?

 

Na sukces architekta wnętrz składa się kilka elementów: jest to profesjonalna wiedza, wyczucie smaku oraz umiejętne odpowiadanie na potrzeby jego klientów. Aranżerzy, którzy posiadają wszystkie te cechy odnoszą wspaniałe sukcesy, a ich projekty zachwycają. Continue reading „Kilka podstawowych zasad aranżacji wnętrz”

Pokrycia podłogi

Remontując czy budując dom jednym z elementów, który należy wybrać jest pokrycie podłogi. Na rynku jest wiele różnorodnych możliwości dlatego warto zastanowić się nad wadami i zaletami każdego z tych rozwiązań oraz nad funkcjami jakie powinna spełniać podłoga, które dla każdego pomieszczenia mogą być nieco inne. Inwestorzy mogą wybierać wśród wielu możliwości, do najpopularniejszych należy zaliczyć: Continue reading „Pokrycia podłogi”

Stylowe obrusy do salonu – czym kierować się przy ich wyborze?

Urządzacie salon? Po kupnie mebli, stanowiących jego podstawę, przychodzi zawsze czas na dobór odpowiednich dodatków. Do najważniejszych z nich należą różnego rodzaju tekstylia, a przede wszystkim obrusy. Jak je wybierać, by był równocześnie estetyczne i funkcjonalne? O czym nie możemy zapomnieć, kiedy udajemy się do sklepu? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury. Continue reading „Stylowe obrusy do salonu – czym kierować się przy ich wyborze?”