Mała łazienka bez okna – jak ją zaprojektować?

Łazienka o niewielkim metrażu, która dodatkowo nie posiada okna, a co za tym idzie nie ma w niej dostępu do naturalnego źródła światła to wyzwanie aranżacyjne, przed którym staje wielu inwestorów. Z jednej strony, chciałoby się zrealizować wiele różnych projektów- niestety do tak charakterystycznego i wymagającego pomieszczenia nie każdy będzie odpowiedni i trzeba na każdym kroku brać to pod uwagę. W przypadku takiej łazienki absolutnym priorytetem jest jej rozjaśnienie i optyczne powiększenie tak, aby w jakiś sposób dodać jej przestronności. Continue reading „Mała łazienka bez okna – jak ją zaprojektować?”

Dlaczego wyłączniki nadmiarowoprądowe są takie ważne?

Wyłączniki nadmiarowoprądowe standardowo można znaleźć w skrzynkach rozdzielających, gdzie pojedynczy wyłącznik tego typu- często określany także jako wyłącznik nadprądowy- jest przypisany do każdego obwodu oddzielnie. Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, warto pomyśleć już na etapie wykonywania instalacji o tym, aby wykonać dodatkowy, zbiorczy wyłącznik tego rodzaju dla całej instalacji. Continue reading „Dlaczego wyłączniki nadmiarowoprądowe są takie ważne?”

Kupno własnego mieszkania- na co na pewno powinniśmy zwrócić uwagę?

To jedna z najpoważniejszych życiowych decyzji. Kupując mieszkanie zawsze staramy się znaleźć faktycznie taki lokal, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Jednocześnie mamy świadomość, jak ważna jest to decyzja z punktu widzenia naszych finansów, sporej sumy do zapłacenia za lokal, a być może także i konieczności zapożyczenia się w banku na lata. Najprawdopodobniej jednak już na starcie mamy swoje najważniejsze kryteria, jakie rozważamy, a także wymagania, które lokal musi spełniać. Naprawdę, warto od razu przygotować sobie listę najważniejszych dla nas aspektów, a także dokładnie przeliczyć, jaki posiadamy maksymalny budżet. Wiedząc już, jakie mamy oczekiwania i jaka jest nasza zdolność finansowa- możemy zacząć poszukiwania. Continue reading „Kupno własnego mieszkania- na co na pewno powinniśmy zwrócić uwagę?”

Co obowiązkowo powinno się znaleźć w naszej sypialni?

Sypialnia jest miejscem, w którym można pomieścić wiele różnych rzeczy, tym samym dodając tej przestrzeni użyteczności. Jednakże, zawsze warto pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ilością mebli i przedmiotów, gdyż w przeciwnym razie wnętrze to stanie się przytłaczające lub też po prostu zagracone. Ilość wyposażenia musi być więc dostosowana do metrażu pomieszczenia. Jakie inne porady odnośnie tego, co umieścić w tym pomieszczeniu okażą się przydatne? Jakie oświetlenie s sypialni będzie odpowiednie i jak zorganizować miejsce do przechowywania? Jak w jednym pomieszczeniu zmieścić naraz tak wiele różnych funkcji? Continue reading „Co obowiązkowo powinno się znaleźć w naszej sypialni?”

Jak zabezpieczyć wnętrza przed upałem?

Upalne lato coraz częściej nawiedza nasz kraj, temperatury przekraczające trzydzieści stopni Celsjusza stają się powoli normą w Polsce. Z tej przyczyny podczas urządzania wnętrz, zapewnienie im przyjemnego chłodu w najbardziej upalne dni powinno być jednym z elementów, na który zwraca się szczególną uwagę. Jest to już rzeczywiście standard jeśli chodzi o aranżacje przestrzeni biurowych, jednak nadal często pomija się ten aspekt podczas urządzania domów prywatnych. Aura i zmiany klimatyczne wymuszają jednak by zapoznać się ze sposobami zapewniania chłodu w upalne dni i stosowania ich także w aranżacji u inwestorów indywidualnych. W jaki sposób chronić wnętrza przed gorącem? Jest na to kilka metod. Continue reading „Jak zabezpieczyć wnętrza przed upałem?”

Ogrzewanie domu na podczerwień

W naszym klimacie, zwłaszcza przy mroźnych zimach (których na szczęście doświadczamy już znacznie rzadziej niż kiedyś) ogromne znaczenie ma zapewnienie sobie ciepłych domowych wnętrz. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych możliwości, które pozwalają ogrzać pomieszczenia. Jedne z nich są bardziej, inne mniej ekologiczne, jedne są droższe na etapie zakupu, inne w eksploatacji. Wybór właściwego rozwiązania powinien zależeć nie tylko od kwestii finansowych, ale też wymagań prawnych (w niektórych polskich miastach nie można używać pieców węglowych) oraz z dbałości o środowisko naturalne. Inwestor, który zastanawia się nad ogrzewaniem domu ma do wyboru kilka możliwości, jednym z najnowocześniejszych są panele podczerwone. Continue reading „Ogrzewanie domu na podczerwień”

Nieoczywiste aranżacje w Twoim domu, czyli fotele i sofy do salonu w roli głównej

Urządzając salon, chcemy zazwyczaj, aby wypoczynek w nim był na jak najwyższym poziomie. Nic dziwnego. Pomieszczenie to kojarzy się ze wspólnym spędzaniem czasu z rodziną oraz przyjaciółmi. Ale także z wieczornym relaksem. Aby sprostać tym wymaganiom, musimy dobrać taki komplet wypoczynkowy, z którego skorzystać będą mogli wszyscy domownicy. Oraz taki, który będzie cieszyć oko! Coraz częściej chcemy przegonić nudę z naszych domów. Jak to zrobić? Zainteresowanych zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu. Continue reading „Nieoczywiste aranżacje w Twoim domu, czyli fotele i sofy do salonu w roli głównej”

Meble do jadalni – nowoczesne wnętrza

Polska jest potęgą na skalę światową, jeśli chodzi o branżę meblarską. Jesteśmy prawdziwym potentatem i oprócz produkcji mebli dla IKEI możemy pochwalić się ogromną ilością firm, które produkują dobrej jakości produkty. Różne przedsiębiorstwa specjalizują się w innego typu umeblowaniu. Tym razem skupimy się na jadalni, która dla niektórych jest ważniejsza nawet od salonu. Nie da się ukryć, że jadalnia to pomieszczenie niesamowicie uniwersalne i nadaje się zarówno na elegancką kolację czy imprezę. Warto wspomnieć od razu, czym charakteryzuje się nowoczesna jadalnia. Continue reading „Meble do jadalni – nowoczesne wnętrza”

Wentylacja automatyczna z rekuperacją – hit czy kit?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat Europę zalewa nowa technologia, która przenika każdą dziedzinę życia – od komputerów osobistych aż po nowoczesne systemy wentylacyjne w domach i mieszkaniach. Automatyka budynkowa to dziedzina, która na początku występowała jako skromne systemy odpowiadające za wykrywanie pożarów, monitoring czy kontrolę zużycia energii i ciepłej wody. Teraz zautomatyzowana została wentylacja. Dzięki niej możemy zaoszczędzić sporo, ale wiążę się ona ona z dużym kosztem montażu. Pomagamy w wyborze i analizujemy współczesne systemy wentylacji automatycznej z odzyskiem ciepła. Continue reading „Wentylacja automatyczna z rekuperacją – hit czy kit?”