Odwiedzamy sklep elektryczny – co na pewno tutaj znajdziemy?

Być może wizyta w takim miejscu nigdy nie będzie dla nas konieczna, gdyż wszystkimi sprawami, jakie wiążą się z elektryką w budynku, zajmie się doświadczony fachowiec. Zajmując się wykonawstwem całego osprzętu w ramach budynku, firmy niejednokrotnie same zaopatrują się we wszystkie niezbędne elementy instalacji. Zdarza się jednak i tak, że czasem fachowiec, który ma przeprowadzać dla nas remont wyposaża nas w listę niezbędnych materiałów i wtedy to my sami musimy odwiedzić sklep elektryczny lub profesjonalną hurtownię taką jak Elkag. Continue reading „Odwiedzamy sklep elektryczny – co na pewno tutaj znajdziemy?”

Oświetlenie ogrodowe – różne rodzaje i zastosowanie

Gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnego domu z ogrodem, to kluczową kwestią staje się jego oświetlenie. Element ten rzadko kiedy jest pomijany, chociażby dlatego, że w znacznym stopniu ułatwia życie domownikom. Oświetlenie ogrodowe bowiem, to nie tyko pięknie urządzone podwórko ale i bezpieczeństwo. Każdą osobę zainteresowaną tym tematem zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi funkcjami i rodzajami lamp ogrodowych. Continue reading „Oświetlenie ogrodowe – różne rodzaje i zastosowanie”

Wybieramy lampy do salonu

Wybór lampy do salonu wydaje się prostym i niewiele znaczącym zadaniem, jednak to właśnie oświetlenie potrafi w niespodziewany sposób odmienić całą aranżację tego pomieszczenia. Dzięki niemu cały wystrój będzie interesujący oraz klimatyczny – wystarczy po prostu dobrze wszystko zaplanować. Jakie lampy wybrać do salonu i gdzie je umieścić? Continue reading „Wybieramy lampy do salonu”

Rozmieszczanie lamp w łazience

Dobrze zaprojektowana łazienka będzie nie tylko komfortowa, stylowa i funkcjonalna, musi być także odpowiednio oświetlona. Bez właściwie dobranego światła codzienna pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne mogą być utrudnione. Warto więc zdecydować się na kilka źródeł światła – do głównego przydadzą się także boczne. Jak należy zaprojektować oświetlenie łazienki i jakie konkretnie źródła światła będą niezbędne? Continue reading „Rozmieszczanie lamp w łazience”

Gdzie zastosować światło dekoracyjne?

Oświetlenie w domu spełnia funkcje nie tylko użytkowe, ale również dekoracyjne. Najczęściej jednak należy wybrać dla nich różne źródła światła. Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu jakiegoś miejsca, warto zastosować światło punktowe czy rozproszone oświetlenie bez oprawek. Mogą to być samoprzylepne taśmy z diodami LED czy halogeny. Gdzie należy je zastosować w swoim domu? Continue reading „Gdzie zastosować światło dekoracyjne?”

Rodzaje oświetlenia dla kuchni

Kuchnia jest sercem każdego domu. To właśnie w niej przygotowuje się rodzinne posiłki, krojąc, przyprawiając i gotując. Do wykonywania tych czynności niezbędne jest dobre światło. Także stół, przy którym jemy, powinien być efektywnie oświetlony. Oprócz rozmieszczenia i parametrów technicznych ważna jest również estetyka oraz stylistyka opraw, aby tworzyły one harmonijny wystrój wnętrza. Jakie są rodzaje oświetlenia dla kuchni? Continue reading „Rodzaje oświetlenia dla kuchni”