W jaki sposób wykonać przyłącze kanalizacyjne do budynku?

Możliwość podpięcia się do sieci kanalizacyjnej jest pewnym komfortem, gdyż dzięki temu można w prosty i bezproblemowy sposób odprowadzać swoje ścieki. Jednakże, sama kwestia przyłączenia się do takiej sieci pozostaje w gestii właściciela danego gospodarstwa. Aby w ogóle móc wykonać jakiekolwiek przyłącze kanalizacyjne, trzeba zgłosić taką chęć odpowiednim organom. Zanim dojdzie bowiem do jakichkolwiek robót ziemnych- musi powstać projekt całego przedsięwzięcia, który musi zostać opracowany przez osobę posiadającą do tego celu stosowne uprawnienia. Continue reading „W jaki sposób wykonać przyłącze kanalizacyjne do budynku?”

Kuchnia na wiele sposobów

Kuchnia to pomieszczenie, które może przybierać różne formy. Ponieważ głównym zadaniem tego pokoju jest przygotowanie posiłków, powinien on być aranżowany tak, by gotowanie było proste i wygodne. Kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. Oto kilka przykładów prezentujących różne, niekiedy bardzo od siebie odmienne sposoby aranżacji kuchni. Continue reading „Kuchnia na wiele sposobów”

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Jeszcze do niedawna inwestor budujący dom nie miał wielkiego wyboru w zakresie wentylacji pomieszczeń. Do wyboru zasadniczo była wyłącznie wentylacja grawitacyjna. Od kilku lat jednak dużą popularność zyskuje inny rodzaj wentylacji – mechaniczna. Budujący dom musi podjąć decyzję, które z rozwiązań powinno znaleźć się w jego domu. Aby ta decyzja była w pełni świadoma warto uzmysłowić sobie w jaki sposób działają oba systemy i wówczas zdecydować, który z nich lepiej sprawdzi się w budynku. Continue reading „Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?”