Ogrzewanie domu na podczerwień

W naszym klimacie, zwłaszcza przy mroźnych zimach (których na szczęście doświadczamy już znacznie rzadziej niż kiedyś) ogromne znaczenie ma zapewnienie sobie ciepłych domowych wnętrz. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych możliwości, które pozwalają ogrzać pomieszczenia. Jedne z nich są bardziej, inne mniej ekologiczne, jedne są droższe na etapie zakupu, inne w eksploatacji. Wybór właściwego rozwiązania powinien zależeć nie tylko od kwestii finansowych, ale też wymagań prawnych (w niektórych polskich miastach nie można używać pieców węglowych) oraz z dbałości o środowisko naturalne. Inwestor, który zastanawia się nad ogrzewaniem domu ma do wyboru kilka możliwości, jednym z najnowocześniejszych są panele podczerwone.

Ogrzewanie panelami na podczerwień – to innowacyjna na polskim rynku metoda. W tym przypadku pomieszczenia ogrzewane są prądem. Wielu osobom taka metoda kojarzy się z drogimi rozwiązaniami – w końcu prą jest drogi. Jednak tego typu panele emitują ciepło w inny niż tradycyjne grzejniki sposób. Dokładnie z metodą działania można zapoznać się na stronie producenta, firmy Termoplaza. Generalnie chodzi tutaj o to, że dostarczona do piecyka energia zostaje przemieniona w promieniowanie podczerwone. Emitowane przez promiennik fale podczerwieni nie ogrzewają powietrza, ale przedmioty i ludzi w pomieszczeniu. Dlatego w krótkim czasie po włączeniu piecyka ciepło staje się odczuwalne.

Panel musi być zatem włączony jedynie w momencie, gdy przebywamy w pomieszczeniu. Rano, gdy wstaniemy nie musimy też czekać, aż powietrze się nagrzeje, tylko zaraz po włączeniu promiennika doznamy przyjemnego ciepła. Ważne jest też to, że nie musimy pilnować pieca, żeby nie wygasł. To rozwiązanie jest też niezwykle ekologiczne, nie wiąże się bowiem z emisją spalin do atmosfery. Takie panele świetnie sprawdzą się w dużych miastach, gdzie nie można korzystać z tradycyjnych pieców grzewczych. Panele są łatwe w montażu, więc można to zrobić samemu bez udziału specjalisty – co jest dodatkową zaletą, która przekonuje klientów do wyboru takiego rozwiązania.

Przedstawiona forma ogrzewania to rozwiązanie firmy Termoplaza najbardziej znane i szeroko stosowane. Jest to ciekawa alternatywna formy ogrzewania, która od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Wybór rozwiązania jest zawsze wypadkową wielu czynników, niekiedy rozwiązania architektoniczne i techniczne wymuszają zastosowanie jednej z kilku wybranych metod, w innym przypadku decydują kwestie finansowe. Jedno jest pewne: zanim dokonamy wyboru dobrze jest zapoznać się z dostępnymi opcjami.

Dodaj komentarz