Nieoczywiste aranżacje w Twoim domu, czyli fotele i sofy do salonu w roli głównej

Urządzając salon, chcemy zazwyczaj, aby wypoczynek w nim był na jak najwyższym poziomie. Nic dziwnego. Pomieszczenie to kojarzy się ze wspólnym spędzaniem czasu z rodziną oraz przyjaciółmi. Ale także z wieczornym relaksem. Aby sprostać tym wymaganiom, musimy dobrać taki komplet wypoczynkowy, z którego skorzystać będą mogli wszyscy domownicy. Oraz taki, który będzie cieszyć oko! Coraz częściej chcemy przegonić nudę z naszych domów. Jak to zrobić? Zainteresowanych zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu.

 

Fotele i sofa – jak to połączyć?

Na pewno wiele osób marzy nie tylko o samej sofie do salonu, ale i fotelach, w których komfortowo, w pojedynkę można wypocząć. Zakup takiego kompletu wiąże się bez wątpienia z określeniem własnych wymagań co do stylistyki, ale i wygody. Wiele osób decyduje się na sofy do salonu, które posiadają już skompletowane fotele w dokładnie takiej samej stylistyce. W taki sposób tworzy się zakątek wypoczynkowy w salonie. Na pewno nie jest to zła opcja. Jednak możliwe, że trochę… nudna? Warto decydować się na ciekawe połączenia, szczególnie w kontekście sofy i foteli. Dlaczego? Ponieważ meble te rzucają się najbardziej w oczy. Jeśli będą nijakie, to i pokój będzie wydawał się nijaki. Jeśli przyciągną wzrok, to efekt ‘’wow’’ murowany!

 

Sofa do nowoczesnego salonu

Zachwycający efekt, jaki dają nieoczywiste połączenia, jest spotykany najczęściej w nowoczesnych wnętrzach. Klasyka raczej jest nieco bardziej przewidywalna i stonowana. Oczywiście, jeśli mowa o salonie urządzonym w typowo tradycyjnym stylu. Coraz częściej bowiem łączy się w salonie klasykę z nowoczesnością. Wtedy już nie ma mowy o żadnej nudzie. W takim wypadku nowoczesnej sofie do salonu o ciekawym kształcie i wyrazistym kolorze może towarzyszyć tradycyjny fotel. To nietypowe połączenie staje się coraz bardziej popularne i zdecydowanie cieszy oko.

 

Kolory, kolory i jeszcze raz kolory!

Bardzo ważne jest, aby podczas aranżowania salonu potrafić umiejętnie połączyć różne kolory. Oczywiście, jeśli zależy nam na ciekawym wyglądzie. W innym wypadku wystarczy cały komplet wypoczynkowy dobrać w jednym obiciu oraz barwie. Jeśli jednak nam to nie wystarcza, ale boimy się nieco eksperymentować z łączeniem różnych styli, to zdecydujmy się na jeden konkretny, ale zaszalejmy z kolorami! 

 

Przykładowo, możemy postawić na soczyście żółtą kanapę, która będzie grała pierwsze skrzypce a fotele wybrać w kolorach szarości. Tym jednym elementem ożywimy w dużym stopniu nasz salon. Możemy zdecydować się również na połączenie kolorów żółtego z niebieskim lub chociażby żółtego z fioletowym. W nieco odważniejszej aranżacji każdy fotel może mieć inny kolor. Na przykład w różnych pastelowych barwach. W takim wypadku sofa do salonu będzie pastelowo żółta, jeden fotel różowy a drugi miętowy. 

 

Wiele zależy od stylu, jaki panuje w całym pomieszczeniu. Czasami lepiej będzie postawić na bardzo żywe kolory, a czasami na nieco bardziej stonowane. Pamiętajmy, że powinniśmy kierować się również własnymi preferencjami i gustem. Salon to miejsce wypoczynku, relaksu i przyjemnego spędzania czasu. To od nas zależy, w jakich barwach wyobrażamy sobie idealny odpoczynek. Powodzenia!

vero.pl

Dodaj komentarz