Mała łazienka bez okna – jak ją zaprojektować?

Łazienka o niewielkim metrażu, która dodatkowo nie posiada okna, a co za tym idzie nie ma w niej dostępu do naturalnego źródła światła to wyzwanie aranżacyjne, przed którym staje wielu inwestorów. Z jednej strony, chciałoby się zrealizować wiele różnych projektów- niestety do tak charakterystycznego i wymagającego pomieszczenia nie każdy będzie odpowiedni i trzeba na każdym kroku brać to pod uwagę. W przypadku takiej łazienki absolutnym priorytetem jest jej rozjaśnienie i optyczne powiększenie tak, aby w jakiś sposób dodać jej przestronności.

Pamiętajmy bowiem o tym, że w jej wnętrzu musi się jeszcze znaleźć pełne wyposażenie Novellini, biały montaż, a być może nawet jakieś szafki czy miejsce przeznaczone do przechowywania. Nawet pomimo niewielkiego metrażu, możemy oczekiwać, żeby przestrzeń ta spełniała wiele różnych i niebagatelnych funkcji. Jest to więc sztuka kompromisu pomiędzy minimalizmem i funkcjonalnym wyposażeniem.

 

Jaka glazura na pewno się sprawdzi? Opcji jest tak naprawdę bardzo wiele!

 

Mając tylko taką możliwość, warto wybierać w ceramice o większym formacie, która od razu sprawia, że wnętrze jest bardziej przestronne. Na małej przestrzeni być może nie uda się umieścić płytek o największym możliwym formacie, istnieje jednak wiele wersji pośrednich, które pozwolą nam uzyskać odpowiedni efekt. Kolorystyka powinna być raczej jasna, chociaż ciekawym tropem aranżacyjnym jest zestawienie jasnych lub niemalże całkowicie białych ścian z odrobinę ciemniejszą podłogą, na przykład w imitację naturalnego drewna, które dodatkowo doda tej przestrzeni przytulnego charakteru. Bardzo modne są także imitację marmuru czy też piaskowca- tutaj jednak również nie możemy zapominać o tym, aby wybierać raczej jaśniejsze odcienie. Jeszcze jedną nowością, która jest bardzo chętnie wybierana przez inwestorów są płytki będące imitacją surowego betonu. Utrzymane w prostym i minimalistycznym charakterze, a także dość jasnym odcieniu szarości mogą naprawdę świetnie sprawdzić się nawet w małej i słabo doświetlonej łazience. Pozostaje więc zdecydować, jaki projekt interesuje nas najbardziej i wcieli go w życie.

 

Dodaj komentarz