Funkcjonalnie i przytulnie, jak urządzić własne mieszkanko?

Wiele osób urządzając swoje pierwsze mieszkanie zastanawia się jak to zrobić? Czy postawić na funkcjonalność wnętrz? A może starać się, żeby były po prostu przytulne? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć jedno z drugim!

Funkcjonalność

To chyba absolutne “must have”. Bo kto chciałby chodząc po mieszkaniu zawadzać o nie do końca przemyślane przez projektanta meble i ich zakończenia? Chyba nikt. Tak samo wygląda kwestia związana z rodzajem i ilością mebli. Ktoś, kto ma niewielkie mieszkanie nie wstawi ogromnego zestawu wypoczynkowego, z dodatkowymi fotelami czy pufami. Natomiast ktoś, kto ma duży dom – dlaczego nie? Funkcjonalność oceniana powinna być przez pryzmat naszych możliwości oraz oczekiwać. Bo np. po co nam łóżko do sypialni jeśli nie wygospodarujemy w naszym niewielkim mieszkaniu miejsca na wydzielenie osobnego pomieszczenia na sypialnię?

Przytulność

Oczywiście każdy chce się we własnym domu jak najlepiej. Jednak analizując czynnik przytulności ciężko jest wskazać gotowe rozwiązania, gdyż wiele zależy od indywidualnych preferencji właścicieli. To właśnie takie drobne elementy, nadają naszym wnętrzom ciepła i sprawiają, że czujemy się dobrze i miło.

Jak połączyć obie cechy?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad naszymi możliwościami, zarówno powierzchniowymi, jak też finansowymi, a następnie zastanowić się, na jaką aranżację chcielibyśmy się zdecydować. Niesłabnącą popularnością cieszy się styl skandynawski, w którym dużo uwagi przywiązuje się właśnie do funkcjonalności. Meble skandynawskie są proste, wykonane z naturalnych materiałów. Króluje drewno, które jest piękne, ale także wytrzymałe. Niektórzy twierdzą jednak, że nie ma on nic wspólnego z przytulnością. Że jest surowy i zimny. W podstawowej formie pewnie tak. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby urozmaicić go wybierając odpowiednio dopasowane elementy. Popularnością cieszą się różnego typu tekstylia, narzuty na kanapy czy fotele, komody https://meblezych.pl/komody a także elementy dekoracyjne jak osłony na kwiaty czy zasłony.

Dodaj komentarz