Co obowiązkowo powinno się znaleźć w naszej sypialni?

sypialnia

Sypialnia jest miejscem, w którym można pomieścić wiele różnych rzeczy, tym samym dodając tej przestrzeni użyteczności. Jednakże, zawsze warto pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ilością mebli i przedmiotów, gdyż w przeciwnym razie wnętrze to stanie się przytłaczające lub też po prostu zagracone. Ilość wyposażenia musi być więc dostosowana do metrażu pomieszczenia. Jakie inne porady odnośnie tego, co umieścić w tym pomieszczeniu okażą się przydatne? Jakie oświetlenie s sypialni będzie odpowiednie i jak zorganizować miejsce do przechowywania? Jak w jednym pomieszczeniu zmieścić naraz tak wiele różnych funkcji?

Najważniejsze meble w każdej sypialni

Niektóre meble są opcjonalne, są też jednak i takie, z których nie będziemy mogli zrezygnować, a mowa tutaj chociażby o łóżku. Zaczynając od najmniejszego łoża dla dwóch osób, które zaczyna się od szerokości 140 cm, aż po łoże największych rozmiarów o szerokości 220 cm- musimy zadecydować, jaka wielkość łóżka nam odpowiada pod kątem ilości miejsca, a także odpowiedniego dopasowania proporcji tego mebla do wnętrza. Obok łóżka zazwyczaj umieszcza się niewielkie stoliki sypialniane, na którym z powodzeniem mogą znaleźć się lampki nocne. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli nam na przykład na poczytanie książki przed zaśnięciem.

Jeśli mamy tylko miejsce i zastanawiamy się, jak urządzić sypialnię w sposób funkcjonalny- pomyślmy o garderobie. Niekoniecznie musi to być całkowicie wydzielona przestrzeń, absolutnie wystarczająca będzie szafa garderobiana o sporej wielkości. Istotne będzie na pewno jej wyposażenie wewnętrzne. Jeśli urządzenie sypialni staje się dla nas trudne ze względu na nieustawny charakter pomieszczenia- taką szafę wykonajmy na wymiar i zainstalujmy w niej w miarę możliwości drzwi przesuwne. To najbardziej optymalne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni jaką dysponujemy. Drzwi garderoby mogą posiadać przeszklenia, co jest często praktykowanym rozwiązaniem.

Zobacz inspiracje do Twojej sypialni: https://www.amadeusz.design/jak-urzadzic-sypialnie-idealna-porady-inspiracje/

Jeśli tylko pozwala nam na to przestrzeń, w sypialni może znaleźć się komoda, na której blacie ustawimy telewizor lub też rośliny, kwiaty lub dekoracje. Alternatywę stanowi stylowa toaletka z chowanym pufem, która będzie idealnym miejscem do wykonywania codziennego makijażu, a także do przechowywania kosmetyków. Jeśli istnieje taka potrzeba- w sypialni można też zorganizować sobie konieczny kącik do pracy w postaci nawet niewielkiego biurka wraz z fotelem. Wiele zależy więc od tego, jakie są nasze potrzeby i preferencje odnośnie tej przestrzeni.

W sypialni sprawdzi się też ławka z miejscem do przechowywania, którą umieścimy przed łóżkiem. Zawsze będzie można na niej przysiąść, a dodatkowo może ona w prosty sposób podkreślić charakter wnętrza. W sypialni pięknie prezentuje się też drewniany fotel bujany, który może być jednym z elementów kącika do czytania- najlepiej w miejscu jasnym i dobrze doświetlonym. W oknach sprawdzą się natomiast nie tylko firany, ale też sensowną alternatywą będą rolety dzień-noc.

Dodaj komentarz