Biuro, które będzie wizytówką firmy

Zmieniając już któryś raz wynajmowany lokal, zazwyczaj oczekujemy od nowego miejsca czegoś, czego do tej pory nie mieliśmy- większego metrażu, lepszej lokalizacji, bardziej zadbanego i estetycznego lokalu, ładniejszego wystroju wnętrza. O ile być może nie pozwolilibyśmy sobie na lokal o tak wysokim standardzie na początku naszej kariery- w toku rozwoju przedsiębiorstwa, małymi kroczkami możemy doprowadzić do sytuacji, w której będziemy mogli pozwolić sobie na lokal o podwyższonym standardzie, a nawet- na apartament.

 

W jakim budynku ma znajdować się nasza firma?

 

Możliwość wybierania spośród różnych rodzajów inwestycji w szczególności mają mieszkańcy większych miast, które posiadają bogatą historię i zabytkowe centrum. Wówczas, bardzo łatwo będzie znaleźć zabytkową kamienicę utrzymaną w klasycznym stylu, w której będzie możliwość wynajęcia lokalu. W takim przypadku pamiętajmy jednak o tym, że tego typu budynki mają swoje lata i jeśli zależy nam na wysokim standardzie- musimy celować w takie miejsca, które zostały poddane renowacji. Wówczas są one dostosowywane do obecnych standardów, a także dopracowana zostaje ich estetyka. Trzeba przyznać, że takie budynki mają swój klimat i charakter, a co za tym idzie- są naprawdę niesamowite. Jedynym problemem może być natomiast parkowanie przy takim budynku, którego lokalizacja często oznacza ścisłe centrum. Zawsze warto więc w przypadku takiego lokalu wziąć także i tę kwestie pod uwagę.

 

Alternatywę stanowią biura w nowych inwestycjach. Budowane w ostatnich latach, zazwyczaj są zlokalizowane w mniejszych bądź większych biurowcach, które są przemyślane i w pełni dostosowane do potrzeb. Takie miejsca zazwyczaj wyglądają nowocześnie i minimalistycznie, musimy się jednak liczyć z tym, że nasze biuro będzie jednym z wielu, jakie w takim budynku się będą znajdować. Dużą zaletą lokali, jakie są dostępne w większych biurowcach jest to, że jest ich więcej, a oznacza to, ze łatwiej będzie nam znaleźć przestrzeń, która jest nam potrzebna, na przykład pod kątem odpowiedniego układu pomieszczeń czy też metrażu. Takie lokale posiadają też zazwyczaj własne miejsca parkingowe, niejednokrotnie jednak lokalizacja takich biurowców jest odrobinę gorsza- chociaż można też znaleźć odstępstwa od tej reguły.

 

Komfort, wystrój, wyposażenie- co dla nas jest istotne?

 

Ktoś, kogo stać na apartamenty do wynajęcia w Krakowie, zazwyczaj chce mieć wszystko w pigułce. Oznacza to, że zarówno sam budynek jak i lokal muszą cechować się wysoką estetyką, metraż musi być odpowiedni, a lokalizacja zadowalająca. Jednakże, rzadko kiedy wszystkie te cechy są kluczowe- warto więc na początku poszukiwań skupić się na tych cechach, które są najbardziej istotne. Oczywiście, przed podpisaniem umowy zawsze warto dokładnie przeanalizować jej zapisy, w szczególności te, które dotyczą terminów, kwot oraz ewentualnej możliwości wypowiedzenia umowy najmu. Świadomość tego, na jakich warunkach wynajmujemy lokal jest bardzo ważna i pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Do wynajęcia – apartamenty

Dodaj komentarz