Wybieramy lampy do salonu

Wybór lampy do salonu wydaje się prostym i niewiele znaczącym zadaniem, jednak to właśnie oświetlenie potrafi w niespodziewany sposób odmienić całą aranżację tego pomieszczenia. Dzięki niemu cały wystrój będzie interesujący oraz klimatyczny – wystarczy po prostu dobrze wszystko zaplanować. Jakie lampy wybrać do salonu i gdzie je umieścić?

Oświetlenie w salonie

To właśnie odpowiednio dobrane lampy tworzą w salonie niepowtarzalną atmosferę, sprzyjają relaksowi i pomagają się skupić na pracy. Najlepiej zdecydować się na kilka źródeł światła – taki zabieg pomoże wymodelować pomieszczenie, które wyda się dzięki nim jeszcze bardziej przestronne. Do wyboru są klasyczne i wciąż modne wiszące żyrandole, lampy podłogowe i stołowe, kinkiety czy ukryte listy LED-owe – ich połączenie pomoże stworzyć w salonie niezwykle ciepłą atmosferę.

Lampy w salonie – porady projektantów wnętrz

Jeśli zależy Ci na tym, aby optycznie powiększyć swój salon, warto zdecydować się na lampy z transparentnymi kloszami, które dają dużo jasnego i rozproszonego światła. Natomiast jeżeli głównym celem jest wizualne podwyższenie pokoju, można skierować strumień światła na sufit, i odwrotnie. Częstym zabiegiem jest również zamontowanie lamp z kloszami nieprzepuszczającymi światła, które oświetlają ograniczoną przestrzeń wnętrz, jeśli chce się w dużym salonie stworzyć nastrojową i kameralną atmosferę.

Długie korytarze lub bardzo wąskie pomieszczenie wymagają z kolei oświetlenia jego dłuższej ściany, choćby przy pomocy zainstalowanych kinkietów. Dzięki temu zyskają one dużo lepsze proporcje i będą sprawiały wrażenie dużo szerszych i przestronnych. Bardzo polecaną i przez to popularną sztuczką jest umieszczenie niewielkiej lampki przy lustrze, tworząc w ten sposób grę świateł, która powiększa wnętrza. W tym calu można również postawić lampkę na parapecie okna, co sprawi, że granica pokoju zostanie wizualnie przesunięta.

Jeżeli marzysz o wyrazistych i interesujących wnętrzach, nie wahaj się również wybrać lamp o odważnych kolorach i kształtach – dodadzą całej aranżacji niezwykłego charakteru.

Dodaj komentarz