Azofoska, jak z niej korzystać?

Różnorodność nawozów jest ogromna. I nie chodzi tu tylko o wybór producenta, lecz przede wszystkim od faktu dla jakich roślin mają one być przeznaczone. Nawozy różnią się między sobą składem, który dla jednej rośliny może okazać się bardzo dobry, a innej może zaszkodzić.

Czym jest azofoska?

Azofoska jest nawozem ogrodniczym o charakterze uniwersalnym. Na rynku ogrodniczym znana jest od wielu lat. Wykorzystywana jest zarówno przez zawodowych ogrodników, jak i amatorów i miłośników ogrodnictwa. Jest nawozem wieloskładnikowym, który dostarcza nawożonym roślinom wszystkie najważniejsze składniki pokarmowe, tzw. makroskładniki, ale także równie ważne mikroelementy. Fachowcy podkreślają, że jedną z najważniejszych zalet tego nawozu jest fakt, że pomiędzy składnikami zachowana została idealna proporcja, dzięki czemu można je stosować dla tak różnych gatunków roślin.

Rodzaje azofoski

Warto zaznaczyć, że azofoska jest nawozem cenionym nie tylko przez amatorów, ale także przez profesjonalistów. W przypadku upraw profesjonalnych, jest ona wykorzystywana w uprawach sadowniczych i warzywniczych, ale także sprawdzi się w rolnictwie. Rodzaje azofoski zależą od tego, czy wykorzystywana jest na rynku profesjonalnym czy hobbystycznym. Dla profesjonalistów przeznaczone są dwa rodzaje nawozu: granulat oraz postać pylista. Dla amatorów przygotowano natomiast azofoskę aż w czterech formach: płynnej, granulowanej, krystalicznej i pylistej.

Kiedy stosować?

Nawóz stosować można zarówno w okresie przedsiewnym, czyli przedwegetacyjnym oraz po  siewie. Doskonale sprawdzi się także wtedy, gdy w uprawach nie stosuje się naturalnego obornika. Specjaliści radzą, że azofoska jest doskonałym rozwiązaniem, szczególnie wtedy, gdy nasza wiedza nie jest wystarczająca aby dobrać nawozy dedykowane dla danych gatunków roślin. Jednocześnie często spotkać można także opinie, że w przypadku iglaków warto dopasować nawóz do rośliny, wybierając np. florovit do iglaków, który zapewni naszym roślinom odpowiednie warunki i sprosta ich specyficznym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz