Naprawa czy wymiana walca na nowy?

Walce oraz wałki są elementami maszyn, które częściej wymagają napraw lub regeneracji, gdyż szybciej podlegają zużyciu. Trzeba więc mieć na względzie, że co jakiś czas konieczna jest diagnostyka ich stanu technicznego, a także ocena tego, czy nie potrzebują serwisowania. Praca na nie do końca sprawnych wałkach może opóźniać produkcję, powodować powstawanie wadliwego towaru, spowalniać procesy technologiczne, a w ostateczności ich awaria powoduje kosztowny przestój w przedsiębiorstwie.

Z drugiej strony, czasem jeszcze zanim nastąpi awaria, naprawdę trudno jest ocenić, czy w danym momencie niezbędna jest naprawa walców, czy może jest jeszcze za wcześnie. W jaki sposób to najlepiej ocenić? Czy wymieniać poszczególne elementy w konkretnych odstępach czasu czy sprawdzać ich stan?

 

Diagnostyka specjalisty

 

Najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie kontaktu z firmą, która może przeprowadzić profesjonalną diagnostykę. Takim przedsiębiorstwem jest chociażby Grupa Hannecard, która specjalizuje się w takich przeglądach, ale też w razie konieczności przeprowadza naprawy takich elementów, a także może wykonać ich regenerację. Dzięki wizycie określonego specjalisty możemy dowiedzieć się, co na daną chwilę warto wymienić, a co może jeszcze zaczekać. Oprócz sprawdzenia ogólnego stanu części, możliwa jest też szczegółowa analiza profilu zużycia elementów, która jednoznacznie pokaże czy interwencja jest konieczna.

 

Co w sytuacji, kiedy nie jest już możliwa naprawa?

 

Zdarza się, że dana część uległa zużyciu w takim stopniu, że nie jest już możliwe jej zregenerowanie lub naprawa. Może się tak stać poprzez jakiś wypadek, zdarzenie losowe, ale też poprzez intensywne użytkowanie danego elementu w ruchu ciągłym. Wówczas najlepiej taką część wymienić na nową, która będzie mogła działać w pełni bezawaryjnie. Firma, która będzie wykonywała dla nas diagnostykę może nam zaoferować wymianę części na całkiem nowe. Taki element może zostać zakupiony wraz z usługą transportową do siedziby przedsiębiorstwa, co w szczególności ma znaczenie wtedy, kiedy jest to dość duży i ciężki walec, którego transport jest raczej utrudniony. Możemy też liczyć na specjalne opakowania wykonywane z drewna i metalu, które zabezpieczają nowe elementy zanim jeszcze dotrą one na miejsce. Dodatkowo, standardowo wśród oferowanych usług znajdziemy możliwość pokrywania walców mieszankami o różnych właściwościach, a także możliwość ich końcowej obróbki poprzez szlifowanie ich powierzchni. Dzięki profesjonalnemu serwisowi zawsze na czas zyskamy sprawnie działające, wydajne i sprawdzające się w praktyce maszyny.

https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/przeglady-i-naprawa-walcow/

Dodaj komentarz