Kuchnia na wiele sposobów

Kuchnia to pomieszczenie, które może przybierać różne formy. Ponieważ głównym zadaniem tego pokoju jest przygotowanie posiłków, powinien on być aranżowany tak, by gotowanie było proste i wygodne. Kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. Oto kilka przykładów prezentujących różne, niekiedy bardzo od siebie odmienne sposoby aranżacji kuchni.

Pierwszym przykładem jest kuchnia łączona z salonem. Technicznie rzecz ujmując jest to, to samo pomieszczenie. Strefę kuchenną od salonu oddziela strefa jadalna, która w przypadku tej aranżacji przyjęła postać barku, który może być jednocześnie stołem, jak i blatem kuchennym służącym do przygotowania posiłków. Obok barku po stronie salonu ustawiono wysokie taborety barowe. Taki taboret drewniany można nabyć na https://polanomeble.pl/21-krzesla-taborety. Ponieważ wnętrze zostało pomyślane w styl glamour blat kuchenny wykonano z białej płyty lakierowanej na wysoki połysk. Stołki barowe to natomiast wysokie, okrągłe taborety z ciemnego drewna. Meble kuchenne składają się z ułożonych w różnej kolejności mniejszych i większych szafek. Jedne szafki mają kolor szary, inne biały. Część szafek jest matowa, a część błyszcząca. Są to zarówno szafki stojące, jak i wiszące. Całości dopełnia czarna lodówka z ekranem LCD. Wszystkie sprzęty AGD mają kolor czarny. Nad całością góruje żyrandol z kryształowymi koralami.

Drugi przykład to mała kuchnia w bloku. Nie ma w niej miejsca na stół wolnostojący, więc zastosowano blat przymocowany do ściany, a obok ustawiono taboret drewniany. To kuchnia w stylu skandynawskim, dlatego zarówno stół, taborety, jak i meble kuchenne wykonano z jasnego drewna, są one proste bez żadnych zdobień. Ściany kuchni mają kolor biały, podobnie wszystkie sprzęty AGD. Przestrzeń pomiędzy wiszącymi a stojącymi szafkami wypełniają duże, białe płytki. Na podłodze ułożono płytki w szarym kolorze. Na parapecie ustawiono różnej wielkości i kształtu butelki z zielonego szkła.

Ostatni przykład do kuchnia o dużej powierzchni. Ustawiono tutaj pokaźnych rozmiarów stół i wokół wygodne krzesła z oparciami i tapicerką w kwiaty. Zarówno stół, krzesła jak i wszystkie meble mają kolor écru i stylizowane, ozdobne elementy. To delikatne meble przypominające tak zwane ludwiki. Ściany kuchni pomalowano na beżowy kolor. Pomiędzy blatem kuchennym a wiszącymi półkami ułożono płytki w kolorze capuccino o wysokim połysku. Wszystkie meble mają srebrne, finezyjnie wykute uchwyty a sprzęty AGD są w kolorze inox. To kuchnia w stylu flamandzkim.

Dodaj komentarz