Założenie spółki w Hiszpanii szansą na rozwój zawodowy

Własna firma, swoja własna działalność, możliwość pracy tylko i wyłącznie na własny rachunek- wszystkie te rzeczy są jak najbardziej realne, jeśli tylko mamy pomysł na siebie i odwagę do tego, aby otworzyć działalność i zaryzykować. Tak samo, jak można zostać przedsiębiorcą w Polsce, jest to możliwe także w każdym innym europejskim kraju- także w Hiszpanii. Wyjeżdżając za granicę często przyzwyczajamy się do życia w nowym miejscu i staje się nam ono bliższe i łatwiejsze do życia od naszych polskich realiów. Oczywiście, rejestracja firmy w innym państwie może być o tyle trudniejsza, że przepisy mogą być inne, inny system podatkowy, a nawet to, że język urzędowy jest językiem obcym. Najczęściej jednak na otwarcie firmy za granicą decydują się osoby, które mają już za sobą lata doświadczenia, które biegle władają językiem obcym, znają rynek i otoczenie konkurencyjne w miejscu, w którym będą chcieli działać.

W Hiszpanii można otworzyć działalność jednoosobową, ale i spółkę

Te dwie opcje są tymi najczęściej branymi pod uwagę, co wynika z przepisów, jakie obowiązują w Hiszpanii. Samozatrudnienie mniej więcej polega na tym samym, co jednoosobowa działalność gospodarcza, którą można zarejestrować w Polsce. Jej rejestracja nie wymaga żadnego większego wkładu ze strony przyszłego przedsiębiorcy. Osobowo odpowiada on za swoją firmę jednocześnie zgłaszając się do obowiązkowego ubezpieczenia społecznego, czego można dokonać w instytucji zbliżonej swoją formą do polskiego ZUS. Przedsiębiorca jest zobowiązany do regularnych rozliczeń, a także podlega przepisom, które są związane z koniecznością rozliczania podatku VAT.

A jak założyć spółkę? Sam proces rejestracji spółki jest odrobinę bardziej skomplikowany od tego, jakie wymagania trzeba spełnić chcąc prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą. Wiele zależy też od tego, jaka to będzie spółka w Hiszpanii, gdyż w przypadku spółki kapitałowej, jaką jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością- stworzony został specjalny jej wariant o nazwie „nowe przedsiębiorstwo”, w którym formalności zostały odrobinę ograniczone. Chcąc zarejestrować spółkę warto podążać za procedurą krok po kroku, a żeby ją rozpocząć trzeba posiadać numer identyfikacji cudzoziemca NIE.

W jakim przypadku warto rejestrować spółkę? Jak założyć spółkę?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o spółki w Hiszpanii w ogóle. Mając jakiekolwiek wątpliwości związane z przepisami czy podatkami w Hiszpanii na pewno warto jest się zwrócić do profesjonalnego biura rachunkowego, które prowadzi także doradztwo biznesowe- https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/. Na pewno warto zaznaczyć, że:

  • Odpowiedzialność wspólników w ramach spółki jest ograniczona tylko do wysokości wniesionego w nią wkładu.
  • W spółce może uczestniczyć kilka osób, ale można też ją zarejestrować w pojedynkę.
  • Spółki mogą liczyć na bardzo preferencyjną stawkę podatkową przez pierwsze dwa lata swojej działalności, co jest jedną z najistotniejszych kwestii podczas podejmowania decyzji o tym, jaką osobowość prawną nowego podmiotu powinniśmy wybrać.

Dodaj komentarz